ذوالمجدیان: قلیچ گفت بدترین گلم را از تراکتور خوردم

بازیکن سابق تیم تراکتورسازی گفت: تراکتور باید با تاکتیکی متفاوت در دیدار مقابل پرسپولیس حضور یابد و نباید تاکتیک همیشگی خود را در این دیدار پیاده کند چون این تاکتیک برای افرادی مثل دایی و قلعه نوعی شناخته شده است.

اکبر ذوالمجدیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در تبریز، درباره دیدار این هفته تراکتورسازی مقابل استقلال اظهار کرد: پرسپولیس همانند استقلال برای برگزاری یک بازی بسته راهی تبریز می‌شود و جلالی همیشه با تاکتیک استفاده از ضد حمله نتیجه گرفته است و این سبب می‌شود در خانه موفق نباشد.

تراکتور باید مقابل پرسپولیس تاکتیکش را تغییر دهد

بازیکن دهه ۷۰ تراکتورسازان افزود: تراکتور باید با تاکتیکی متفاوت در این دیدار حضور یابد و نباید تاکتیک همیشگی خود را در این دیدار پیاده کند چون این تاکتیک برای افرادی مثل دایی و قلعه نوعی شناخته شده است.

وی افزود: متأسفانه تراکتور در فصل نقل و انتقالات نتوانست بازیکن بگیرد و اگر این تیم نتواند هافبک طراحی مثل صادقیان، جاسم کرار و شریفات به خدمت بگیرد شکافی بین هافبک‌ها و مهاجمان این تیم به وجود می‌آید و این به تراکتور ضربه می‌زند. کیانی این روزها در تراکتور تبدیل به یک مدافع شده و با علی کریمی فاصله دارد و حریف از این فضای خالی استفاده می‌کند.

ذوالمجدیان با اشاره به احتمال معاوضه کریمیان با افشین گفت: اگر تراکتور بتواند این انتقال را حتمی کند به طور حتم به سود سرخ پوشان است ولی اگر بدون جذب این بازیکن کریمیان را از دست دهد به طور حتم در ادامه متضرر می‌شود، تراکتور در پست کریمیان بازیکنانی مثل احمدزاده را دارد ولی بدون گرفتن بازیکن خوبی چون افشین نباید این بازیکن را از دست داد.

عدم بدن‌سازی مناسب در ابتدای فصل دلیل اصلی مصدومیت بازیکنان تراکتور است

پیشکسوت تیم تراکتورسازی درباره مصدومیت‌های پیاپی بازیکنان این تیم تصریح کرد: جلالی باید بازیکنان خود را هر چند بازی یک بار استفاده کند و آنها نیمکت نشین محض نباشند، وقتی بازیکنی مثل طالبی ۶ بازی پیاپی نیمکت نشین باشد و بعد در دیدار حساس مقابل استقلال در ترکیب ثابت قرار گیرد نمی‌تواند کارایی لازم را از خود نشان دهد.

وی افزود: تراکتور در ابتدای فصل موفق نشد بدن‌سازی خوبی داشته باشد و این مصدومیت‌ها می‌تواند ناشی از عدم بدن‌سازی مناسب در ابتدای فصل باشد چرا که اگر بدن‌سازی به درستی صورت بگیرد بازیکنان کمتر مصدوم می‌شوند و تیم چندین بازیکن خود را به طور همزمان از دست نمی‌دهد.

ذوالمجدیان درباره تفاوت فوتبال امروز با دهه ۷۰ خاطرنشان کرد: زمانی که ما فوتبال بازی می‌کردیم بیشتر بازیکنان روی کارهای تاکتیکی عملکرد خوبی داشتند و فوتبال بیشتر روی تاکتیک بود ولی امروزه بیشتر روی سرعت کار می‌کنند و مربیان تاکتیک را از بازیکنان گرفته‌اند.

قلیچ گفت بدترین گلم را از تراکتور خوردم

وی افزود: شور و حالی که در دهه ۷۰ در فوتبال ما حاکم بود در حال حاضر دیگر وجود ندارد و عشق و علاقه جای خود را بیشتر به مسائل مالی داده است و برخی بازیکنان به جای اینکه از روی عشق و علاقه فوتبال بازی کنند به خاطر پول بازی می‌کنند.

بازیکن سابق تراکتورسازی با اشاره به رویارویی تراکتور و پرسپولیس در سال ۷۰ اظهار کرد: ما در این سال در هوای بارانی تهران به مصاف پرسپولیس رفتیم که سیروس دین محمدی توپ را شوت کرد و توپ بعد از برخورد به تیر دروازه روی زمین افتاد و به سرعت به سمت من آمد، من هم توپ را استپ کردم و محکم و با دقت شوت کردم که توپ وارد دروازه پرسپولیس شد.

ذوالمجدیان افزود: در آن زمان دروازه به ان پرسپولیس وحید قلیچ بود که بعدها مصاحبه کرده بود و گفته بود «بهترین و بدترین گلم را مقابل تراکتور خوردم که اکبر ذوالمجدیان به ثمر رسانده بود از هزار توپ فقط یک توپ می‌توانست گل شود و ذوالمجدیان آن توپ را گل کرده بود.».

روی اشتباه درخشان به پرسپولیس گل زدم

وی با اشاره به مصاف سال ۷۲ این دو تیم نیز خاطرنشان کرد: در این سال نیز ما دوباره با پرسپولیس بازی داشتیم که من موفق شدم دومین گل خودم را وارد دروازه این تیم کنم. در این بازی دروازه به ان پرسپولیس نادر باقری بود و حمید درخشان دفاع آخر این تیم بود و من توپ را از دفاع آخر گرفتم و از همان جا شوت کردم که دروازه پرسپولیس باز شد.

گفت و گو از امیر توپچی پور

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *